wtorek, 15 września 2015

Wpływ social media na e-commerce

Wpływ social media na e-commerce

Niewątpliwie, informacje umieszczane w mediach społecznościowych docierają do szerokiego grona odbiorców. Wynika z tego, że social media mogą być dobrym wsparciem dla e-commerce.  
Według danych z http://socialpress.pl  aż 84% sklepów korzysta z serwisów społecznościowych do rozwoju e-handlu. Dla przykładu: najbardziej aktywni  użytkownicy w ciągu  30 dni 8,3 tys. razy udostępniali informacje o produktach, promocjach i konkursach. Wciąż największym zainteresowaniem cieszy się Facebook (90%!), choć popularny jest też YouTube czy Twitter. 
Pomimo istotnego zainteresowania mediami społecznościowymi, warto zauważyć, że marki e-commerce z dystansem podchodzą do tego rodzaju reklamy. Zazwyczaj obsługują swoje strony we własnym zakresie, co wiąże się z minimalizacją kosztów na ten cel (70% firm nie przewiduje na to specjalnego budżetu). 62 proc. właścicieli badanych sklepów online, wierzy w skuteczność wsparcia sprzedaży przy pomocy serwisów społecznościowych, jednak wciąż niemal 1/3 nie jest do tego przekonana. 
Warto zwrócić uwagę na fakt, iż Polacy stosunkowo rzadko próbują znaleźć informacje o produkcie w mediach społecznościowych, ale jeśli już na nie trafią- chętnie  z nich korzystają. 
Reasumując, branża e-commerce jest świadoma znaczenia, jakie mają social media, jednak podchodzi do nich ostrożnie, szczególnie jeśli chodzi o nakłady finansowe. Istotną rolę odgrywa też brak wiedzy, w jaki sposób wykorzystać social media oraz zbyt niska świadomość o faktycznych korzyściach, jakie można dzięki nim odnieść.


http://socialpress.pl/2014/02/branza-e-commerce-wierzy-w-social-media-ale-trzyma-dystans/# 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz